zimnacrew

Czy warto korzystać z usług coacha?

jakanie.com.pl www.twardogora.info.pl mentoring a coaching

Coaching to coraz popularniejsza usługa, z której korzysta coraz większa liczba osób. Początkowo, coachowie byli zatrudniani w ramach umów z największymi firmami. Ich podstawowym zadaniem było motywowanie pracowników do efektywnej pracy. Dzisiaj, znaczna część osób decyduje się na spotkania z coachem nie w ramach wykonywanej pracy, a dla siebie. Warto zainteresować się ofertą trener rozwoju osobistego szczecin .

Dlaczego warto korzystać z usług coacha

Współcześnie ogromną uwagę zwracamy na to co jemy i jaki tryb życia prowadzimy. Coraz częściej korzystamy z usług trenerów personalnych, których zadaniem jest przygotowanie indywidualnych planów żywienia oraz treningu. Dbamy o swoje ciało i coraz częściej staramy się poświęcać taką samą uwagę naszemu umysłowi. Spotkania z psychologiem, czy psychiatrą to dla wielu osób zbyt wiele.

Nie borykamy się bowiem z problemami, które wymagałyby konsultacji lekarskiej. Jednak coraz częściej mamy uczucie niespełnienia. Czujemy, że życie umyka nam pomiędzy palcami. Chcielibyśmy coś zmienić, jednak nie zawsze wiemy co.

Często również boimy się zmian – nie mamy odwagi podjąć decyzji, które wywróciłyby nasze życie do góry nogami. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi coach. To osoba, która wsłuchuje się w nasze potrzeby i oczekiwania. Stara się pokazać, że są różne wyjścia z wielu sytuacji.

Z usług coacha warto skorzystać, gdy czujemy, że nasza kariera stanęła w miejscu lub wręcz przeciwnie, gdy nabrała ogromnego tempa, a my mimo to nie jesteśmy usatysfakcjonowani. Coach jest trenerem naszych myśli. Pomaga i nakierunkowuje, jednak nigdy nie uczy. Jest partnerem, dlatego relacja klient-coach, jest zupełnie inną relacją niż np.

stosunek pacjent-lekarz. Jeśli osiągnąłeś wiele, jednak nadal nie czujesz się spełniony, umów się na spotkanie z coachem. Czasami wystarczy kilka spotkań, aby całkowicie zmienić myślenie o otaczającym nas świecie. Coach pomoże ci odnaleźć ci drogę, którą chcesz podążać.