zimnacrew

Jak pokonać mdłości podczas ciąży?

producent konstrukcji stalowych

Mdłości, które występują u kobiet w ciąży mogą porządnie dać się przyszłym mamom we znaki! Najczęściej dopadają o poranku, ale mogą powracać także w ciągu dnia. Przyczyną nudności i mdłości są zmiany hormonalne w organizmie ciężarnej kobiety, u której wzrasta poziomu hormonu hCG – gonadotropiny kosmówkowej. Jak zatem radzić sobie z takimi objawami?

Nie wstawaj od razu!

Nie zrywaj się od razu z łóżka, bo może spowodować to zawroty głowy i nudności. Zanim wstaniesz rano, zjedz małą przekąskę – kilka sucharków, wafli ryżowych czy małego banana. Weź również kilka łyków ciepłej herbaty. Po takim małym śniadaniu poleż jeszcze 10 minut i dopiero po tym spróbuj wstać.

Regularność posiłków

Dbaj o dietę i regularność posiłków.

Każdego dnia zjadaj 5-6 małych posiłków, w podobnych odstępach czasu. Nie możesz dopuścić do silnego głodu, ale nie możesz także się przejeść. Dania spożywaj powoli. Zadbaj o przekąski nawet poza domem. W torebce miej zawsze coś na przegryzkę – paczuszkę orzechów i bakalii, jabłko lub batonika musli. Za każdym razem, gdy poczujesz głód, sięgnij po przekąskę, by nie dopuścić do nagłego spadku cukru we krwi.

Odpowiednia dieta

Codzienny jadłospis powinien uwzględniać produkty bogate w witaminę B6, która łagodzi odruchy wymiotne.

Znajdziesz ją w chudym mięsie, rybach, warzywach (kapuście, kalafiorze, szpinaku, marchewce i ziemniakach), orzeszkach ziemnych i bananach. Nie jedz dań tłustych i pikantnych, ponieważ mogłyby podrażnić żołądek. Unikaj również zapachów, które wywołują u Ciebie nudności. Nie objadaj się na noc i pij dużo wody mineralnej w ciągu dnia.

Herbatka imbirowa

Wyciąg z kłącza imbiru to składnik tabletek na chorobę lokomocyjną, ponieważ imbir znany jest ze swoich właściwości przeciwwymiotnych. Dlatego z powodzeniem popijaj herbatkę imbirową. Nie jedz jednak świeżego imbiru.

Plasterek kłącza możesz dodać do zwyklej herbaty lub po prostu zalać zagotowaną wodą.