zimnacrew

Obsługa kasy fiskalnej

księgowe Katowice supportme.pl

Wielu nowych użytkowników kas fiskalnych jeszcze przed kursem zastanawia się, czy ich obsługa jest łatwa. Okazuje się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują… Wszystko zależy głównie od tego, w jaki sposób zaprogramowana została kasa. Najłatwiej obsługiwać kasę, którą zaprogramowano przyporządkowując najczęstsze i najpopularniejsze towary i usługi konkretnym przyciskom na panelu, z zastrzeżeniem, iż muszą mieć one stałą cenę.

Jeśli w odpowiedniej kolejności naciśnie się przyciski, wówczas następuje wydruk paragonu. W przypadku, gdy kwota za dany produkt jest zmienna, wówczas wpisuje się ją ręcznie. Przy wpisanej kwocie zawsze koniecznie wprowadzić trzeba ilość usług lub towarów, jakie zostały sprzedane.

Istnieje również możliwość wprowadzania cen towarów i asortymentu przy użyciu czytnika kodów paskowych. Obsługa kasy fiskalnej może nastręczać sporo trudności, zwłaszcza początkowo. Warto wówczas skorzystać z oferowanych kursów i szkoleń na których kursant szybko zgłębi tajniki jej obsługi.