zimnacrew

Promocja lokalu gastronomicznego – od czego zacząć

https://bistronatalerzu.pl/ www.oik-radocza.pl catering na eventy poznań

Lokal gastronomiczny, bez względu na to, czy jest prestiżową restauracją, barem mlecznym, czy barem szybkiej obsługi – to niebywale ciężka praca. Wymaga ona pokładów świetnej organizacji pracy, wiedzy i pokory właścicieli. Wszystko zależy nie tylko od posiłków i w efekcie ich smaku, ale w dużej mierze od pracowników, atmosfery i tego co dzieje się w tzw. ,,sercu’’. Lokale gastronomiczne podobnie jak wszelkie inne biznesy, zwłaszcza prywatne – wymagają wręcz promocji.

Wszystko po to, aby wyróżnić się na tle konkurencji i zwyczajnie zaistnieć. Nie każdy jednak kto jest przedsiębiorczy – ma zdolności marketingowe. Naprzeciw takim właśnie dylematom, wychodzą proste, lecz działające rozwiązania, a oto one:

  • Lokal gastronomiczny bez swojego profilu na kanałach społecznościowych zwyczajnie nie ma racji bytu. Obecnie bycie w social mediach to w istocie podstawa dobrego biznesu. To tam właśnie się wszystko dzieje.

    Wystawianie ocen, konfrontacja z ludźmi, którzy są odważniejsi przez internetowe łącza. Ale to oczywiście nie wszystko. To właśnie w SM restauracje, czy knajpy mają niepowtarzalną okazję zaprezentowania siebie jak z najlepszej strony – kreowanie komunikatu, charakteru marki, czy choćby przesyłanie pięknie wyglądających zdjęć. Należy pamiętać, że obecnie żaden biznes bez swojej wizji do której dąży przez cały okres trwania – nie zaistnieje. Dlatego, że jest to złoty środek, który trzeba wpajać swoim klientom po to, by wracali, mając poczucie niepowtarzalności i wyjątkowości;

  • Z drugiej strony – witryna internetowa.

    W dobie współczesnego świata, ludzie coraz częściej zmagają się z koniecznością zamawiania jedzenia w trybie online. Nic w tym dziwnego. Najważniejsze jednak by móc swoją ofertę dopasować do takich właśnie osób. Witryna internetowa powinna być nie tylko działająca (co niektórych przerasta), ale także przejrzysta, intuicyjna i przyjazna użytkownikowi.

Te dwa podpunkty to jedynie absolutny must-have.

W kolejnym kroku przychodzą działania marketingowe, które mają zwiększyć zasięg i ilość odwiedzających.