zimnacrew

Warto iść na drzwi otwarte do przedszkola

Krzesełka dla przedszkolaków www.mamik0.pl Rawi Met

Każde przedszkole będzie się świetnie prezentowało, jeśli będziemy patrzyli na oferty i zdjęcia zamieszczane w internecie. Jeśli więc tak naprawdę chcemy poznać ducha danego przedszkola, zobaczyć jaka panuje w nim atmosfera, jak się zachowują panie i dzieci, oraz czy naszemu dziecku się to miejsce spodoba, to koniecznie powinniśmy wybrać się na drzwi otwarte.

Zobaczmy kiedy są

Zazwyczaj na początku roku, na krótko przed koniecznością składania dokumentów o przyjęcie, przedszkola organizują u siebie drzwi otwarte. Czasami jest to tylko godzina albo dwie, innym razem może się okazać, że będziemy mogli z dzieckiem przyjść na większość dnia.

Wtedy my będziemy mieli czas, aby porozmawiać z przedszkolankami, rozwiać swoje wątpliwości, a nasze dziecko będzie miało dość czasu, aby zapoznać się z miejscem, przyjrzeć się wszystkiemu co tam jest. Dzięki temu też lepiej będzie się tam czuło, jeśli już zostanie przyjęte, a to może oznaczać, że też chętniej będzie chodziło do takiego przedszkola.

Możemy wszystko porównać

Jeżeli mamy dwa przedszkola, które bierzemy pod uwagę jeśli chodzi o posłanie tam dziecka, to warto i do jednego, i do drugiego iść na drzwi otwarte. Wówczas będziemy mogli zobaczyć jak to wszystko się prezentuje, będziemy mogli sprawdzić, które z nich jest bardziej przytulne i lepiej przystosowane do małych dzieci.

Wówczas możemy być pewni, że łatwiej będzie nam wybrać odpowiednie przedszkole dąbrowa i będziemy spokojniejsi o nasze dziecko. Przedszkola robią wiele, aby zainteresować rodziców swoją ofertą i zapewnić ich o dobrym przygotowaniu do zajmowania się dziećmi.

Jednym z takich zapewnień są drzwi otwarte, z których z pewnością trzeba korzystać, aby móc mieć pewność, że poznaliśmy wybrane przez siebie przedszkole naprawdę dobrze. Zwłaszcza, że niejednokrotnie są one przygotowywane w soboty, tak aby rodzice mogli spokojnie w nich uczestniczyć.